2006

Šių atostogų metu nusprendėme išbandyti kelionę autobusu. Mus dominančią kelionę Paryžius - Luaros slėnio pilys  užsisakėme „Filaretai travel“ agentūroje. Grupė buvo beveik sukomplektuota ir likusios tik kelios laisvos vietos. Beveik visą 40-ies vietų autobusą užpildė pedagogų, iš įvairių Lietuvos mokyklų, kolektyvas, taigi kontingentas buvo labai moteriškas. Kai kartą muziejuje prancūzės paklausė kodėl grupėje iš Lietuvos tiek mažai vyrų, tai mūsų nuostabioji gidė Regina atsakė, kad vasarą Lietuvoje vyrai dažniausiai dirba, o moterys keliauja...

Neabejotinai svarbiausią vaidmenį turizmo agentūrų organizuojamose kelionėse vaidina jų organizatoriai, tačiau kiekvienos ekskursijos sėkmė didžiąją dalimi priklauso nuo gido profesionalumo ir gebėjimų patraukliai perteikti ekskursijos medžiagą. Manau, kad mūsų grupei pasisekė visokeriopai - "Filaretai travel" suplanavo tikrai turiningą, palikusią neišdildomų įspūdžių kelionę, bei patogų poilsį viešbučiuose. Ačiū gidei Reginai už profesionaliai atliktą darbą, už patirtus įspūdžius ir gerą nuotaiką. Ačiū ir abiems vairuotojams iš Šiaulių, kurie užtikrino ne tik saugią kelionę, bet ir atsakingai rūpinosi, beveik 30 metų senumo, "Mercedes" autobuso technine priežiūra. Gal todėl net ir karščiausiomis dienomis nesutriko kondicionieriaus darbas,  veikė šaldytuvas ir bet kada galėjome mėgautis kvapnia kava.

Sunku žodžiais apibūdinti įspūdžius, kuriuos teko patirti per septynias kelionės dienas. Prancūzija didinga ir nepakartojamo grožio šalis. Jos tiesiog negalima nemylėti. Šalis stebina savo architektūrine, kultūrine bei gamtovaizdžio įvairove. Čia visi randa kažką "savo". Gal todėl Prancūzija yra labiausiai lankoma užsienio turistų šalis, o Paryžius ir Luaros slėnis - labiausiai lankomi Prancūzijos objektai.

 

1 diena

Anksti ryte išvykstame iš Kauno. Kelionė per Lenkiją. Nakvynė viešbutyje.

 

2 diena. Liepos 14

Po pusryčių išvykstame į Niurnbergą – senąją Šventosios Romos imperijos sostinę. Apžvalginė ekskursija po senamiestį, apsuptą 5km ilgio gynybine siena: miesto panorama nuo Imperatoriaus pilies, A. Diurerio namas, centrinė senamiesčio Turgaus aikštė su miesto Rotuše, gotikinė bažnyčia. Niunbergas įžymus kaip renesanso dailininko Albrechto Diurerio gimtinė, miesto simbolis - didžiulio kiškio skulptūra. Miestas, turintis pusę milijono gyventojų, įkurtas prieš tūkstantmetį, šiandien garsus savo kalėdinėmis mugėmis, puikia architektūra, moderniausia Vokietijoje transporto sistema bei keliomis dešimtimis puikiai prižiūrimų muziejų. Kasmet visą Gruodį, centrinėje miesto aikštėje vykstanti didžiulė kalėdinė mugė, kviečia savo lankytojus karšto vyno aromatu, niurnbergietiškomis dešrelėmis, puikiomis dovanomis Kalėdų rytui bei garsiaisiais imbieriniais meduoliais „Lebkuchen“, kuriais miestelėnai nuo seno didžiuojasi. Taigi, vien gruodį „Marktplatz“ aikštėje apsilanko per milijoną žmonių. Kelionė per Vokietiją, Prancūziją. Vėlai vakare atvykstame į viešbutį prie Metzo. Nakvynė viešbutyje.

 

3 diena

Išvykstame į Reimsą. Pažintis su Šampanės provincijos sostine: į UNESCO pasaulio paveldą įtraukta nepakartojamo grožio gotikinė Reimso katedra, kurioje buvo karūnuojami Prancūzijos karaliai, Šv. Remigijaus viduramžiškas vienuolynas, jaukios gatvelės, pėsčiųjų alėjos. Vietiniai sako, kad dabar Reimso regione yra tiek šampano rūšių, kiek vynuogių augintojų, o bendras rūsių ilgis, kuriuose bręsta šis taurusis gėrimas, yra apie 250 km. Vykstame į už 30 km esantį Epernay miestelį – šampano sostinę. Jame yra garsioji Avenue de Champagne (šampano alėja). Čia vienas greta kito išsidėstę visa eilė garsių šampano namų:  „Mercier“, „Boizel“, „Pol Roger“, „De Venoge“, „Perrier – Jouet“, na ir žinoma „Moet et Chandon“. Ir tik čia galima pasimokyti kaip gerti šampaną, kaip jį atšaldyti, kokią taurę rinktis ir sužinoti ką parodo dujų burbuliukų šėlsmas. Atviru traukinuku leidžiamės į kreidos kasyklų urvus, esančius maždaug 30 metrų gylyje ir kuriuose ištisus metus laikosi pastovi 10 laipsnių temperatūra. Tūkstančiai šampano butelių, laikomų horizontalioje padėtyje nuo 6 iki 8 savaičių. Fermentacijos proceso metu buteliai vartomi kartą per dieną vis pakeičiant butelio padėtį ir taip visas 6 - 8 savaites. Pakilus į viršų prasideda šampano degustacija. Keliaujame į Paryžių. Naktinė Paryžiaus panorama nuo Eifelio bokšto. Nakvynė viešbutyje šalia Paryžiaus.


4 diena

Ekskursija po Paryžių. Šis gražiausias pasaulio miestas įkurtas prieš 2000 metų. Juo gėrisi visi. Sunku būtų rasti kitą pasaulio miestą, kuriame būtų tiek daug įžymių vietų, tiek būtų gyvenę ir kūrę garsių mokslininkų bei menininkų. Paryžius - klasika ir amžinybė! Tikrieji paryžiečiai sako, kad patys svarbiausi dalykai Paryžiuje yra ne Eifelio bokštas, ne Luvras ar Eliziejaus laukai. o Senos upės bukinistai, kavinės ir metro. Ir tikriausiai jie teisūs. Galima valandų valandas klaidžioti siauromis gatvelėmis, dairantis į parduotuvių vitrinas, gatvės muzikantus ar šiaip praeivius. Paryžius linksmas bet kuriuo metų ir paros laiku. Tai miestas kuriame visada pilna turistų, beieškančio savojo Paryžiaus.

 

5 diena

Išvykstame į Luaros slėnį. Prancūzijos centre esantis Val de Loire, Luaros slėnis garsus ne tik išskirtiniu kraštovaizdžiu, savo istorine ir ekonomine svarba visai Prancūzijai, bet ir viduramžiais pastatytomis pilimis, kurių didžioji dalis įrašyta į UNESCO globojamų objektų sąrašą kaip pasaulio paveldas. Iš viso prie Luaros ir jos intakų yra apie 400 pilių ir daugybė dvarų, ne mažiau nei pilys žavinčių savo architektūra. Šamboro pilis - yra didžiausia ir viena gražiausių pilių pasaulyje, buvusi Prancūzijos karalių medžioklės rezidencija. Pilis Renesansinė, su 5500 ha parku, aptvertu 32 km ilgio tvora. Pagrindiniai rūmai su 4 cilindriniais bokštais. Iš viso yra 440 kambarių, 84 laiptai, 800 smailių ir 365 kaminai. Šenonso pilis – pastatyta ant Šero upės kranto. Tai pati elegantiškiausia ir grakščiausia iš Luaros pilių, kartais vadinama „Damų pilimi“, nes būtent moterys daugiausia lėmė šios pilies istoriją ir likimą. Bemaž didžiausią įtaką tam, kaip šiandien atrodo Šenonso pilis ir jos sodai, padarė dvi moterys – Diane de Poitiers ir Catherine de Medici. Vos tik iškėlus koją iš pilies menių, atsiveria nuostabus vaizdas: kairėje plyti karalienės Catherine de Medici melsvų levandų ir rausvų rožių sodas, dešinėje – puošnusis karaliaus favoritės Diane de Poitiers sodas. Pilis yra įspūdinga ne tik savo arhitektūra ir istorija, bet ir turtinga Renesanso laikų baldų,  XVI-XVII amžiaus kilimų, įžymių dailininkų - Rubens, le Corrège, le Tintoret, Van Loo - paveikslų kolekcija. Ambuaz – grandiozinė pilis – tvirtovė. Pilies koplyčioje palaidotas Renesanso epochos genijus Leonardas da Vinči. Prie pilies prigludusiame Ambuaz miestelyje degustuojame rinktinių rūšių vyno, aromatingųjų paštetų ir bretoniško sūrio. Nakvynė viešbutyje.

 

6 diena

Tęsiame ekskursiją po Luaros slėnio pilis. Renesansinė Villandry pilis baigta statyti 1536 metais. Ji paskutinė iš Renesanso laikotarpio Luaros slėnio pilių. Tačiau ne pilies grožis ir istorija sužavėjo pasaulį, o šalia jos plytintys Renesanso laikotarpiu sukurti ornamentiniai sodai. Tikras buksmedžių gyvatvorių šedevras! Tačiau esmė yra ne taisyklingose ornamentų formose, o tai ką skirtingos sodo dalys simbolizuota - tai meilės, muzikos, vandens, daržovių ir žolelių sodai.

Į turtingų pirklių ir piratų miestą Sen Malo, įsikūrusį Lamanšo pakrantės saloje atvykome jau temstant. Dabar pamėgtas turistų ir poilsiautojų dėl nepriklausomybės dvasios ir legendinės praeities. Gyvendami saloje, izoliuoti nuo pasaulio, Sen Malo gyventojai vertėsi piratavimu jūrose, nuolat kariavo, dažnai grobdavo olandų, britų ir ispanų laivus. Greito praturtėjimo potraukis į šią veiklą įtraukė daugelį miestelio gyventojų. Malonumas klaidžioti siauromis viduramžių gatvelėmis, pasivaikščioti ant miestą juosiančios gynybinės sienos. Iš apžvalginių aikštelių ant miesto sienų atsiveria nuostabios pakrantės salų panoramos. Iš čia galima stebėti įspūdingus jūros potvynius, atoslūgius ir saulėlydžius. Nakvynė viešbutyje.

 

7 diena

Anksti ryte išvykstame į San Mišelio vienuolyną, Šis dar X a. Benediktinų pradėtas statyti vienuolynas yra laikomas vienu iš Vakarų pasaulio architektūros stebuklų. San Mišelio kalnas (pranc. Mont-Saint-Michel) – tai maža, apvalios formos, uolėta sala šiaurinėje Prancūzijoje. Kalnas, nutolęs apie 1 kilometrą nuo kranto ir dažnai skendi ūkanose. Potvynio metu jį iš visų pusių apsupa vandenynas Kad pasiektumėte aukštai ant kalvos įsitaisiusį vienuolyną, tenka įveikti daugybę laiptų. Maldininkų kelias – Grande Rue – veda tiesiai link vienuolyno. Šiandien jo pašonėje įsikūrusios suvenyrų parduotuvėlės, o pusiaukelėje - viduramžiais pastatyta Šv. Petro bažnyčią. Toliau laiptai kyla iki vienuolyno, o dar aukščiau ir iki „Saut Gautier terasos“, iš kurios atsiveria puikus vaizdas. Pasiekę vienuolyno bažnyčią galime pasigirti įveikę net 900 laiptų. San Mišelio Benediktų vienuolynas stebina savo dydžiu. Jo kambarių labirintuose, kuriuos sudaro skliautinės salės ir dar daugiau laiptų, visai nesudėtinga pasiklysti.

Po pietų keliaujame į Alebastrinės pakrantės kurortinį Fekampo miestelį, kuriame  aplankome “Benediktinų” likerio muziejų. Benediktino likerio receptas yra labai saugoma komercinė paslaptis. Skelbiama, kad jį žino tik trys žmonės. Daug kartų buvo bandyta išsiaiškinti benediktino receptūrą ir imti jį gaminti, bet nesėkmingai. Kompanija savo būstinėje Fékampe turi įsteigusi Salon de Contrefaçons ("Klastočių salė"), kur eksponuoja butelius su netikrais benediktinais. Ekskursijos pabaigoje – likerio degustacija. Pasivaikščiojimas turistiniais takeliais apžiūrint Etretat baltąsias uolas. Nakvynė viešbutyje.

 

8 diena

Pusryčiai. Vykstame į Olandijos sostinę - Amsterdamą. Atvykę paplaukiojam laiveliu Amsterdamo kanalais, aplankome Dam (Rotušės) aikštę, Singel kanalo gėlių turgų, "raudonųjų žibintų" kvartalą, vieną seniausių deimantų apdirbimo įmonių. Ir nors Amsterdamas laikomas "Šiaurės Venecija", tačiau po Paryžiaus kiti miestai jau sunkiai gali nustebinti. Vakare - kelionė per Vokietiją ir nakvynė viešbutyje Lenkijoje.

 

9diena

Kelionė per Lenkiją. Naktį sugrįžtame į Lietuvą.

 

Kelionės trukmė - 9 dienos, nuvažiuota - 5500 km, kelionė keturiems asmenims kainavo apie 8000 Lt, iš jų už bilietus kelionių agentūrai - 5200 Lt.

 Niurnbergas
Niurnbergas. Kaizerio pilis XIa.
Niurnbergas. Kiškio skulptūra
Niurnbergo katedra
Niurnbergo katedra
Niurnbergas. Turgaus aikštė
Nirnbergas
Tai ne Venecija ir ne Amsterdamas. Tai Niurnbergas
Niurnbergas
Šampano rūsiai Epernay miestelyje
Šampano rūsiai Epernay miestelyje
Monmartras. Jėzaus širdies bazilika.
Paryžius nuo Monmartro kalvos
Monmartras
Monmartras
Eifelio bokštas
Mulen Ružas
Paryžius. Dievo motinos katedra
Luvras
Pasiplaukiojimas laiveliu Senos upe
Fecamp. Benediktinų vienuolynas
Fecamp. Benediktinų vienuolynas
Benediktinų vienuolynas
Benediktinų vienuolyno muziejus, kuriame saugomi Benedictine likerio klastotės iš viso pasaulio.
Žolelės ir prieskoniai, iš kurių gaminamas Benedictine likeris
Benedictine likerio rūsiai
Etretat
Etretat
San Mišelio vienuolynas
San Mišelio vienuolynas
San Mišelio vienuolynas
vaizdas iš San Mišelio vienuolyno
San Mišelio vienuolyne
San Malo
Paisvaikščiojimas ant San Malo gynybinės sienos
San Malo gatvės
San Malo
San Malo
San Malo
San Malo
Šenonso pilis
Šenonso pilis
Šenonso pilis
Šenonso pilis
Šenonso pilis
Šenonso pilis
Luaros slėnio pilys
Luaros slėnio pilys
Luaros slėnio pilys
Luaros slėnio pilys
Luaros slėnio pilys
Ambuaz pilis
Ambuaz pilis
Ambuaz pilis
Ambuaz miestelis
Ambuaz miestelis
Luaros slėnio pilys
Defansas
Defansas
Defansas
Defansas
Defansas
Amsterdamas
Amsterdamas
Amsterdamas
Amsterdamas
Amsterdamas
Amsterdamas
Amsterdamas
Amsterdamas
Amsterdamas

www.sistemika.lt inoxa.lt